Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 29 Marca 2024
PATRON MEDIALNY
statystyka
ZNAMY MISTRZÓW POLSKI MASTERS
Joanna Wołodźko (BGŻ Eska Team) i Józef Misiak(Rycerze Rolanda Środa Śląska) zdobyli dla nas tytuły Mistrzów Polski w kolarstwie szosowym 2014 w Krzywiniu 14-15 czerwca ..

Nowością była kontrola antydopingowa dla zwycięzców poszczególnych kategorii, certyfikowana przez Jerzego Smorawińskiego.

Na dość łatwej piętnastokilometrowej rundzie - z dwiema niewielkimi hopkami - ścigali się zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych. W zależności od kategorii trzeba je było pokonać 2, 3, 6 lub 8 razy.

W sobotę rywalizowali mężczyźni od 40a do 70a. W niedzielę zawodnicy pozostałych kategorii i kobiety.

Każdy wyścig miał inny przebieg, były spektakularne ucieczki i nieudane próby rozerwania peletonu.

Mistrz w kategorii 30+ Jarosław Górecki uciekał samotnie przez ostatnie 20 km!

Ryszard Grygonis uciekał przez cztery z sześciu rund, grupa doścignęła go na ostatnich kilometrach i wyścig rozstrzygnął się na kresce.

Z peletonu wygrał m.in. Wojciech Kwiecień, Katarzyna Pernal, a niepostrzeżenie na metę - tuż przed motorem - wjechał Grzegorz Stolarek.

W kat. 70b sędziowie przyznali ex aequo dwa tytuły mistrzowskie, Józefowi Misiakowi i Zbigniewowi Michalskiemu.

W cyklosporcie peleton tracący coraz więcej do dwóch uciekających z grup odpuścił po kilku rundach pogoń. Tu wygrał Mariusz Olesek z Polkowic.

Złoto dla Wrocławia przywiozła Joanna Wołodźko, a brąz Zbyszek Krawczyk. Wicemistrzem Polski w cyklosporcie został Daniel Napierała. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli również Grzegorz Bednarczyk (Diversey TEAM) i Anita Jaśkiewicz( Verge Podgórzyn)

Szczególy
Jurek Sikora był czwarty, Paweł Jamro, z urwanym na wyścigu pedałem, przejechał 3 rundy w grupie, Adam Dobosz zdobył kolejne w tym sezonie niegroźne szlify.

Film Radka Frydryszaka z pierwszego dnia Mistrzostw.

Z mocnej reprezentacji GVT najwyżej sklasyfikowany, na piątym miejscu, był Lesław Komisaruk.