Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 01 Czerwca 2016
PATRON MEDIALNY
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vinner1
07.12.2015 19:47
Jak wiecie Lidl jest sponsorem EtiX i z tej okazji od 14 XII stroje kolarskie w atrakcyjnej cenie z podpisem Marcela Kittela.

redakcja
12.05.2015 22:24
W dziale "zapowiedzi" jest już regulamin Kryterium w Trzebnicy smiley

waclawszymczak
07.05.2015 11:01
24 - godzinny Rawicki Festifal Sportu 16-17 maja 2015r. Jedną z konkurencji będzie 24 godzinny Wyścig Rowerowy/indywidualny/ z hasłem "Każdy jedzie po swój rekord" Informacje na stronie: 2

redakcja
22.04.2015 14:30
KLASYKI PIASTOWSKIE http://www.naszosie.pl/20
15/04/klasyki-piastowskie
-wyscigowa-propozycja-dla
-amatorow/


askend
07.04.2015 22:17
Śniadanie Mistrzów - zapisy na 26 kwietnia www.naczas.com

Matros53
18.09.2014 12:01
14.09.2014 Zdjęcia z Wilkszyna: tutaj

greten
14.07.2014 10:32
Korona Kocich Gór - wyniki wyścigu amatorów: http://www.pomiaryczasu.p
l/event/korona_kocich_gor
/wyniki/


askend
09.07.2014 23:19
Zapisy na Puchar Śniadania Mistrzów 3 zawody www.naczas.com/rejestracj
a


greten
03.07.2014 12:04
Zapisy na Koronę Kocich Gór: http://www.pomiaryczasu.p
l/registration/korona_koc
ich_gor/


redakcja
02.07.2014 21:29
jest już regulamin Korony Kocich Gór

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
statystyka
Aktualności
DWA ZŁOTE SIKORY
Jerzy Sikora - 50 -letni zawodnik i trener Triatlon Club Wrocław (wcześniej m. in. Domator, Whirpool, Eska Team i Dolmel Wrocław) zdobył dwa złote medale na rozegranych 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli Mistrzostwach Polski Masters w Jeździe Indywidualnej na Czas i Jeździe Parami na Czas (w parze z Pawłem Drabem, w zasadzie również wrocławianinem).

Po dekoracjach Mistrz Jerzy powiedział:
MP w tym roku świetnie zorganizowane pomimo, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Bezpieczna, malownicza trasa o gładkiej i jakościowo bardzo dobrej jak na polskie warunki szosie. Myślę, że najlepiej przygotowana i wytyczona, porównując z tymi na których walczyłem o tytuły. Nadto idealna kolarska pogoda, dobrze zaplanowana i wykonana w 100 % rozgrzewka, żadnych elementów nerwówki (świetny kontakt z organizatorem Grzegorzem Turkiewiczem), dały doskonałe warunki do lepszych rezultatów. Atmosfera godna rangi MP.

Nadal brakuje mi przekonującej Kontroli Antydopingowej to znaczy w większym zakresie, a nie losowo, ale to przyszłość. Nasze władze Masters, w tym prezes Rubin, wspaniale wspólnie z przedstawicielami miasta Zduńskiej Woli oraz organizatorem Gatta Team, pod kierownictwem wspomnianego już Grzegorza Turkiewcza z dekoracji uczynili przedstawienie godne, a nawet przewyższające jakością imprezy elitarne. Szkoda tylko, że pomimo tak sprawnej organizacji koledzy z którymi się ścigaliśmy w większości nie zostali do końca zawodów, by oklaskami docenić zwycięzców.


· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 27 Czytań · Drukuj
TRZY, CZTERY, PIĘĆ ZŁOTYCH DLA WROCŁAWIA


Joanna Wołodźko (Eska Team) indywidualne i Jerzy Sikora (Triathlon Club Wrocław) indywidualnie i w parze z Pawłem Drabem zdobyli dla Wrocławia złote medale Mistrzostw Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas, rozegrane 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli.
Tytuły wicemistrzowskie zdobyli między innymi: Katarzyna Dugiel ( Polar Nutraxx) pokonana przez medalistkę olimpijską Natalię Czerwonkę i Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving) w M60b i Józef Misiak (Rycerze Rolanda) w 70b.

Czwarte i piąte miejsce w M30 zajęli Paweł Piróg (HBA) i Artur Gacek
Dzień później w jeździe parami złote medale zdobyli jeszcze Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny(Rawex).

Na zdjęciu Mistrzyni Polski na pierwszym treningu po mistrzostwach - w kultowym miejscu startu wrocławskich ustawek czyli .... przy cmentarzu w Pasikurowicach.

Pierwsze wrażenia Joanny Wołodźko:
Dzięki Zygmunt Krawczyk za pożyczenie roweru - dzięki Tobie pojechałam na czasowym Felcie z pełnym kołem!
Gratulacje dla organizatorów Mistrzostw Polski w jeździe na czas! Minusów nie znalazłam! Plusy: świetna lokalizacja, gładki asfalt, trasa ładna widokowo i z elementami technicznymi; mapa była opublikowana wcześniej – więc ją objechałam i dokładnie poznałam na wszelki wypadek, na jezdni były namalowane biało-czerwone strzałki, więc nie miałam wątpliwości którędy jechać, sędzia na nawrocie ruchem ręki wskazał mi gdzie zawrócić. Wielu fotografów na trasie (wykluczających ewentualne łamanie regulaminu). Uprzejmi sędziowie, brak kolejki do zapisów, rampa, lista startowa opublikowana przed zawodami, czipy, tablica z wyświetlaczem, szybko wywieszono wyniki pozwalające złożyć ewntualny protest. Dogodne miasteczko zawodów z elementami do siedzenia, łazienki, występy utalentowanych dzieciaków, scena dla dekorowanych z podium, dziewczyny –przepasane szarfami i w sukienkach – podające medale na poduszkach z wyszytym napisem Mistrzostwa Polski, koszulki z godłem, przepiękne medale (mam tylko jeden ładniejszy w kolekcji ...), wiceprezydent miasta obecny na całej dekoracji, oprawa muzyczna jak na Oskarach, uśmiechnięci organizatorzy i nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów. Porządek, parking w pobliżu...

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 42 Czytań · Drukuj
KLASYCZNIE DZIURAWY RADKÓW ALE... JEST FUN !
Wszyscy mówią o mega dziurach na Klasyku Radkowskim ale.... nikt nie narzeka. Aby wygrać 21 maja dystans giga na radkowskim supermaratonie należało jechać 6 godzin i 48 godzin. Dokonał tego Remigiusz Ornowski z Gdańska. Aby zająć 43 miejsce na tym dystansie trzeba było przebywać w bliskości roweru ponad 11 i pół godziny, jak wrocławianin Krzysztof Knaś. Swoja kategorię wygrał pewnie Krzysztof Łańcucki - 7h 25 minut a trzecie miejsce w M3 zajął inny wrocławianin - Tomasz Sawka.
Na mega zwyciężył Michał Bińczyk ze Starachowic przed Michałem Makowskim (Quest ACT)a rywalizacji kobiet Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Ireną Łańcucką(KKS Trzebnica). Czwarty open był Paweł Szczepkowski (RAWEX ENERGY SAVING) a piąty zawodnik GVT - Bartłomiej Buczek.
Zawodnicy GVT Zbigniew Gucwa i Bartek Pajor wygrali podwójnie dystans mini ale na kole siedzieli im już kolarze PM Rider. Trzecie i czwarte miejsca zajęli : Tomasz Sorbian i Michał Markowski Dogrywka wkrótce !!!
W pierwszej dwudziestce open jeszcze wrocławianie: Igor Kazimierczak (8), Łukasz Warżała (13) i Ryszard Rawski (14).

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 70 Czytań · Drukuj
Miela wygrał połówkę w Głownie
Wrocławianin Damian Miela (PM Rider Team) zwyciężył 15 maja w Głownie na dystansie 1/2 Pro Kross Road Tour (51 km) pokonując o ponad 2 minuty Jerzego Bylickiego i Dominika Jarocińskiego, którzy finiszowali z 30 osobowej grupy (byli w niej między innymi Tomasz Sorbian – 13., Paweł Szlęk – 30. i Łukasz Warżała). Wsród kobiet na tym dystansie najlepsza była Justyna Kogut przed Małgorzatą Zimnicką i Agnieszką Śpicą (HBA). Szósta open (trzecia w kat K.20) była Oksana Krysiuk (GVT) a ósme miejsce przypadło Katarzynie Rzepeckiej (GVT)
Na dużym dystansie 110 km zwyciężył Danielo Chądzyńsk– i przed Wojciechem Ziółkowskim (mozi project), i Dominikiem Omiotkiem (Gatta Bike Team), i czwartym Adranem Jachem. Cała czwórka miała kiladziesiat sekund przewagi nad grupą, gdzie 12 był Marek Bonecki (Diversey), 13 - Arek Tecław (LKK Wulkan), 14. – Bogdan Banaszek, 16. – Cezary Zamana a 18. (trzeci w M50) Piotr Pawłowski (HBA) . W kolejnej grupie z Dariuszem Baranowskim przyjechał Grzegorz Krężel a kilka minut później Kacper Sowiński.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 116 Czytań · Drukuj
ORZESZE - czasówka dla ponad 200 osób

ORZESZE - Road Maraton na czas
0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
Gacek i Piróg wygrali z Kwiatkowskim w Toruniu

Ponad 1,5 tysiąca kolarzy wystartowało w niedzielę 8 maja w Toruniu wspólnie z byłym mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim. Obok mistrza na starcie na najdłuższym dystansie stanął jego kolega z grupy Sky, reprezentant i mistrz Polski, olimpijczyk z Londynu Michał Gołaś. Wraz z Kwiatkowskim na trasę wyruszyli również miedzy innymi trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk Dariusz Baranowski i wicemistrz Polski do lat 23, zawodnik profesjonalnej grupy CCC Sprandi Polkowice Adrian Kurek oraz zwycięzca TdP Cezary Zamana. W tym zacnym towarzystwie 19 open był Paweł Piróg (HUZAR BIKE ACADEMY) a 28 Artur Gacek (LKK Wulkan). W ogromnym peletonie przejechali jeszcze z HBA Damian Węglarz i Radosław Dudajek. Na krótszym dystansie wystartował też wrocławianin Andrzej Gucwa ( GVT Saj - Pol). a szósta w K1 była Oksana Krysiuk (GVT) Jesli kogoś pominąłem to kolarskie przepraszam. Można się dopisywać :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 148 Czytań · Drukuj
Kryterium w TrzebnicyPięć razy" w trupa" jakąś uliczką w Trzebnicy ( Konopnickiej, 300 metrów), żeby udowodnić, iż Trzebnica leży w górach a potem zjazd na pełnej prędkości i próby zmieszczenia się między krawężnikami. Odcinki bruku, aby udowodnić, że Trzebnica jest kolarsko wszechstronna. Tylko strefa kibica bardziej szydercza niż na Giro: Szurkowski, Jankiewicz, Charucki, Wrona, Brzeźny, Faltyn a najaktywniejsi to Robert Rasała i Zbyszek Fojtar. 22 maja - Niedzielne IV Kryterium w Trzebnicy czyli zaledwie 15 lub 25 kilometrów ale za to w bezwględnym beztlenie.
Na dłuższym dystansie zwyciężył, jak rok temu, Piotr Sułek( Boplight Świdnica) przed zawodnikami Lkk Wulkan CCC Marcinem Latoszkiem i Arkiem Tecławem. Szósty open był Jerzy Sikora reprezentujący w tym sezonie barwy Triathlon Club Wrocław. Wsród 44 kolarzy startujących na tym dystansie między innymi wrocławianie: Kacper Sowiński(14), Grzegorz Krężel ( 17), Grzegorz Fajkowski(20), Tomasz Wołodźko (24), Paweł Szczepkowski, Krzysztof Łańcucki, Daniel Aramowicz, Wojciech Krauze
Pierwsza trójka na krótkim dystansie to Marcin Kozłowski, Artur Gacek(Lkk Wulkan CCC) i Tomasz Sorbian )PM Rider)
Igor Kaźmierczak(PMRider)wygrał rywalizacje trzydziesto i czterdziestolatków przed Markiem Miazgą I Jarosławem Zygmątem ( Moto Jelcz) a Marek Lechowski (Eska Team) był najlepszym 50 -latkiem. W kategorii najstarszej wygrał Janusz Czaplicki (Rycerze Rolanda Maciejewski), który wyprzedził Zbigniewa Szczęsnego ( Rawex Energy Sawina).
Powracająca do wyścigów Katarzyna Dugiel(Nutraxx) pokonała Katarzynę Rzepecką i Cecylię Czartoryską(GVT) w rywalizacji kobiet open.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 100 Czytań · Drukuj
Kevin Costner na czele peletonu. Bike Days we Wrocławiu
Pokazem filmu American Flyers. Kolarze. rozpoczyna się 19 maja w kinie Nowe Horyzonty we Wroclawiu festiwal filmów rowerowych Bike Days.
Dynamiczna akcja, zawrotne tempo i gorący romans w amerykańskim śnie. Becky, Sarah, Marcus i David w poszukiwaniu szczęścia na trasie „Piekła Zachodu”. Pasjonująca opowieść o kolarskiej rywalizacji i sile rodzinnych więzi w reżyserii Johna Badhama z Kevinem Costnerem w roli głównej. American Flyers to wyjątkowy przykład filmu drogi, w którym rower staje się symbolem wolności, a całość podana jest w towarzystwie pięknych krajobrazów i estetyce rodem z lat 80. Czy można sobie wyobrazić szosy równiejsze od amerykańskich, pustynnych autostrad i stromizny większe niż te w Górach Skalistych? Kolarski raj Nowego Świata w pełnej emocji opowieści na otwarcie festiwalu Bike Days. Specjalnie dla nas film zostanie wyświetlony na ściągniętej z Londynu, zapomnianej już dziś prawie taśmie 35mm.
Inne filmy i program festiwalu ........
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
PM Rider Team – amatorska drużyna z pasją

PM Rider Team – grupa przyjaciół, których łączy jedno – kolarska pasja.

Pod patronatem sklepów i serwisu rowerowego PM Rider powstała nowa drużyna kolarska, która w roku 2016 będzie ścigać się zarówno w wyścigach szosowych i MTB.
W dziesięcioosobowym składzie przeważają miłośnicy gładkich nawierzchni i dużych prędkości, mniejsza część zespołu uwielbia górzyste bezdroża i błoto. Amatorskie ściganie na szosie, w przełajowych błotach, na górskich szlakach, downhillowych ściankach czy nawet gładkich deskach welodromów. Wszędzie tam gdzie prędkość, dzika radość wysiłku, pot i zmęczenie są kluczem do satysfakcji. Dziesiątka zawodników: Damian Miela, Tomasz Sorbian, Łukasz Warżała, Ania Michalak Warżała, Michał Markowski, Igor Kaźmierczak, Paweł Szlęk, Marcin Dragon, Przemysław Górak, Tomasz Jurek.
Różne doświadczenia, różne charaktery, ale jeden cel: ścigać się ze stale upływającym czasem. Wsparcie zapewnia Mateusz Łada i Monika Gacek wraz z zespołem ekspertów i serwisantów sklepów PM Rider we Wrocławiu. Dzięki nim, delicje kolarstwa – marki: Trek, Cannondale, BMC, Bontrager, Lapierre, Haibike czy KTM pozostają do dyspozycji teamu. W sezonie 2016 będzie można ich spotkać nie tylko na spalonych słońcem asfaltowych podjazdach, mokrych korzeniach maratonowych zjazdów ale również na tysiącach kilometrów treningów przejechanych bez względu na pogodę.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 125 Czytań · Drukuj
Diversey Team na belgijskich klasykach

Ronde van Haspengouw taką nazwę nosi belgijska etapówka, ktorą w pierwszych dniach maja pokonali zawodnicy Diversey Team w składzie: Tomasz Ostojicz, Marek Bonecki Michał Józkowicz, Grzegorz Bednarczyk, Arek Posmyk i w charakterze kierownika ekipy Grzegorz Rogoziński..
Wyścig składał się z czterech etapów. Pierwszy to blisko 110- cio km odcinek ze startu wspólnego. Drugi etap to drużynowa jazda na czas, rozgrywana na dystansie 14,5 km. Trzeci etap rozegrany tego samego dnia co czasówka to krótki, niespełna 70- cio km odcinek ze startu wspólnego. Na koniec organizatorzy zaserwowali zawodnikom ok. 80 km. Wszystkie etapy rozgrywane były w specyficznych warunkach. Belgia przywitała nas piękną słoneczną pogodą i temperaturami sięgającymi nawet 28 st. C. - Drogi, po których przyszło nam się ścigać to w głównej mierze pokryte betonowymi płytami wiejskie dukty - wspominają zawodnicy To tak jakby jeździć na rowerze po długich schodach. Do tego wszystkie etapy rozgrywane na pofałdowanych rundach z niezliczoną ilością zakrętów, zwężeń i progów zwalniających. Na starcie prawie 180 zawodników z Belgii, Holandii, Wlk. Brytanii, Włoch, Francji, Niemiec, a nawet egzotycznej Erytrei. Wśród nich my- Diversey Team. Wyścig rozgrywany był w formule open, ale trzon obsady stanowili raczej młodzi zawodnicy bez zawodowych kontraktów. Przyzwyczajeni do chłodnej, polskiej wiosny i gładkich krajowych asfaltów zostaliśmy wystawieni na poważną próbę.
Na pewno nie mogliśmy narzekać na opiekę ze strony organizatora. Nasz belgijski opiekun Filip dbał, by niczego nam nie zabrakło, włącznie z dopingiem na trasie. Pierwszego dnia dopadł nas pech. w kraksie leżeli Michał Józkowicz i Arek Posmyk ale..
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
Witamy
Zapowiedzi
04 czerwca 2016
ZŁOTORYJA, XXVII OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI O ZŁOTĄ WSTĘGĘ KACZAWY
04 czerwca 2016
LESZNO, XI Leszczyński Maraton Rowerowy
05 czerwca 2016
ZAGRODNO k.Złotoryi,XVI Puchar Starosty Złotoryi
11 czerwca 2016
Jeżów Sudecki, VII Czasówka Szybowcowa
12 czerwca 2016
II KLASYK SKALMIERZYCKI
12 czerwca 2016
SKALMIERZYCE, II Klasyk Skalmierzycki
18 czerwca 2016
MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS, START WSPÓLNY
19 czerwca 2016
MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS, START WSPÓLNY
19 czerwca 2016
SKOTNIKI Korona Kocich Gór
03 lipca 2016
WILKSZYN, Sniadanie Mistrzów, czasówka
10 lipca 2016
SZKLARSKA PORĘBA, Szosowy Klasyk
17 lipca 2016
BUKOWINA, Tour de Pologne Amatorów
23 lipca 2016
ZIELENIEC, Klasyk Kłodzki, Supermaratony
06 sierpnia 2016
GRODOWIEC k.Grębocic, Szosowy Klasyk
14 sierpnia 2016
WROCŁAW, Skoda Bike Challenge
14 sierpnia 2016
GOSTYŃ, Amber Road, jazda drużynowa na czas
15 sierpnia 2016
KOWARY, XIX Wjazd na Okraj, czasówka
03 września 2016
KARPACZ, Liczyrzepa, Supermaratony
10 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, jazda indywidualna na czas
11 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, start wspólny
11 września 2016
POZNAŃ, Bike Challange, start wspólny
18 września 2016
ŻMIGRÓD, parami na czas, Roadmaraton
24 września 2016
WILKSZYN, Śniadanie Mistrzów, czasówka