TRZY DNI W łODZI
Dodane przez redakcja dnia 07 czerwca 2016 17:13
Dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobył Marek Lechowski (Eska Team) na rozegranych w Łodzi Torowych Mistzostwach Polski Masters.
Impreza zaskoczyła mnie pod każdym względem. OKRĘGOWY ZWIĄZEK KOLARSKI W ŁODZI sprostał
zadaniu pod względem organizacyjnym,sportowym i towarzyskim
- chwali nasz multimedalista.
Szczególnie w bardzo ciężkich czasach dla tego rodzaju instytucji. Wiadomo,wszech obecny brak kasy podcina skrzydła nawet najbardziej zmotywowanym działaczom a Urzędasy skutecznie przeszkadzają w jakichkolwiek inicjatywach związanych z organizacją wyścigów kolarskich w Polsce. Dlatego moja ocena tej imprezy może być tylko ( 11) w skali od 1 do 10

Natomiast jeśli chodzi o mój start w tej imprezie to sam jestem trochę zaskoczony nie tylko medalami które udało mi się wywalczyć ale samym faktem ,że po zaledwie czterech treningach na naszym Wrocławskim torze potrafiłem poruszać się dosyć sprawnie podczas konkurencji torowych które są bardzo trudne technicznie. Sprinty czy wyścigi ze startu wspólnego kiedy na torze jedzie mały peletonik wymagają pewnej umiejętności polegającej na sprawnym i odważnym poruszaniu się między zawodnikami na bardzo dużej szybkości.
W latach 70 i 80 jako junior Dolmelu Wrocław nauczyłem się tego pod okiem Wspaniałych Trenerów tego Klubu.
Pytanie było tylko takie co z tej nauki zostało po 36 latach .
Więc o dziwo tego się chyba nie zapomina i po kilku treningach;noga i głowa sobie przypomniały jak skutecznie hulać po torze.
Sam start w Łodzi sprawił mi wielką frajdę i szczerze polecam moim kolegom z Dolnego Ślaska ,wracajcie na tor Wrocławski a za rok zmontujemy drużynę i powalczymy razem o medale MP.

Rozszerzona zawartość newsa
Zdjęcia a nawet filmy z udziałem Marka Lechowskiego na jego Fb Link