Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 20 Listopada 2017
PATRON MEDIALNY
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vinner1
07.12.2015 19:47
Jak wiecie Lidl jest sponsorem EtiX i z tej okazji od 14 XII stroje kolarskie w atrakcyjnej cenie z podpisem Marcela Kittela.

redakcja
12.05.2015 22:24
W dziale "zapowiedzi" jest już regulamin Kryterium w Trzebnicy smiley

waclawszymczak
07.05.2015 11:01
24 - godzinny Rawicki Festifal Sportu 16-17 maja 2015r. Jedną z konkurencji będzie 24 godzinny Wyścig Rowerowy/indywidualny/ z hasłem "Każdy jedzie po swój rekord" Informacje na stronie: 2

redakcja
22.04.2015 14:30
KLASYKI PIASTOWSKIE http://www.naszosie.pl/20
15/04/klasyki-piastowskie
-wyscigowa-propozycja-dla
-amatorow/


askend
07.04.2015 22:17
Śniadanie Mistrzów - zapisy na 26 kwietnia www.naczas.com

Matros53
18.09.2014 12:01
14.09.2014 Zdjęcia z Wilkszyna: tutaj

greten
14.07.2014 10:32
Korona Kocich Gór - wyniki wyścigu amatorów: http://www.pomiaryczasu.p
l/event/korona_kocich_gor
/wyniki/


askend
09.07.2014 23:19
Zapisy na Puchar Śniadania Mistrzów 3 zawody www.naczas.com/rejestracj
a


greten
03.07.2014 12:04
Zapisy na Koronę Kocich Gór: http://www.pomiaryczasu.p
l/registration/korona_koc
ich_gor/


redakcja
02.07.2014 21:29
jest już regulamin Korony Kocich Gór

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
statystyka
Aktualności
KLASYK SKALMIERZYCKI JUŻ 12 czerwca !


Aby powiększyć - kliknij plakat :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1091 Czytań · Drukuj
Mama Kasia ma sreberko
Wicemistrzyni Polski masters w jeździe indywidualnej na czas Katarzyna Dugiel :
Ogólnie rzecz biorąc nie przygotowywałam się jakoś specjalnie na te Mistrzostwa ze względu na brak czasu. Teraz mam półtoraroczną córeczkę, której staram się poświęcać jak najwięcej czasu i do tego nowa praca na stanowisku zastępcy kierownika. Na treningi wychodziłam max 3 razy w tygodniu. Przed MP skupiłam się bardziej na sprintach i treningach szybkościowych. Jadąc na zawody nie wiedziałam czy uda coś mi się ujechać. Czy będę w stanie rywalizować z dziewczynami.
W swojej ,,kolarskiej karierze” w czasówkach startowałam zaledwie 3 razy i nie specjalizuje się w takich startach, ale nie ukrywam, że jak każdy jadący na MP marzyłam o koszulce z orzełkiem Po przeczytaniu listy startowej wiedziałam, że o pierwszym miejscu mogę zapomnieć… Bywa i tak, że na zawody Mastersów przyjeżdżają zawodowi sportowcy np. panczeniści. ;)
Stojąc na starcie z moim Moserem- zwykłej kolarzówce bez wysokich kół, kierownicy czasowej i kasku myślałam tylko sobie ,,co ja tu robię…?” Patrzyłam na rowery innych zawodników i nie mogłam oderwać od nich oczu. Tylu tak wypicowanych maszyn na raz to ja w życiu nie widziałam! No ale co, przyszedł czas startu więc wsiadłam i pojechałam. Trasa do łatwych nie należała- kilka hopek i pod wiatr. Trzeba było wykorzystać każdy moment aby przyśpieszyć. Myślałam tylko o tym co mówił trener… Zaciskałam zęby i pedałowałam ile mogłam. Gdy zameldowałam się na mecie czułam, że mogłam lepiej. Nie był to start na maxa.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1074 Czytań · Drukuj
Tour de POLOGNE po raz pierwszy dla kobiet i mężczyzn


Aby powiększyć - kliknij plakat :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1600 Czytań · Drukuj
POKONAć PRADZIADA
Wrocławianin Michał Antosz ( MTB Votum Orbea Team) wygrał 24 edycję Wjazdu na Pradziada pokonując kolejnego zawodnika o póltorej minuty. Czwarty był kolega klubowy zwycięzcy Paweł Perkowski a rywalizację czterdziestolatków zwyciężył Marek Żelazny( Huzar Bike Akademy). Startowało ponad 200 kolarzy.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 958 Czytań · Drukuj
DWA ZŁOTE SIKORY
Jerzy Sikora - 50-letni zawodnik i trener Triatlon Club Wrocław (wcześniej m. in. Domator, Whirpool, Eska Team i Dolmel Wrocław) zdobył dwa złote medale na rozegranych 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli Mistrzostwach Polski Masters w Jeździe Indywidualnej na Czas i Jeździe Parami na Czas (w parze z Pawłem Drabem, w zasadzie również wrocławianinem).

Po dekoracjach Mistrz Jerzy powiedział:
MP w tym roku świetnie zorganizowane pomimo, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Bezpieczna, malownicza trasa o gładkiej i jakościowo bardzo dobrej jak na polskie warunki szosie. Myślę, że najlepiej przygotowana i wytyczona, porównując z tymi na których walczyłem o tytuły. Nadto idealna kolarska pogoda, dobrze zaplanowana i wykonana w 100 % rozgrzewka, żadnych elementów nerwówki (świetny kontakt z organizatorem Grzegorzem Turkiewiczem), dały doskonałe warunki do lepszych rezultatów. Atmosfera godna rangi MP.

Nadal brakuje mi przekonującej Kontroli Antydopingowej to znaczy w większym zakresie, a nie losowo, ale to przyszłość. Nasze władze Masters, w tym prezes Rubin, wspaniale wspólnie z przedstawicielami miasta Zduńskiej Woli oraz organizatorem Gatta Team, pod kierownictwem wspomnianego już Grzegorza Turkiewcza z dekoracji uczynili przedstawienie godne, a nawet przewyższające jakością imprezy elitarne. Szkoda tylko, że pomimo tak sprawnej organizacji koledzy z którymi się ścigaliśmy w większości nie zostali do końca zawodów, by oklaskami docenić zwycięzców.


· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1009 Czytań · Drukuj
TRZY, CZTERY, PIĘĆ ZŁOTYCH DLA WROCŁAWIAJoanna Wołodźko (Eska Team) indywidualne i Jerzy Sikora (Triathlon Club Wrocław) indywidualnie i w parze z Pawłem Drabem zdobyli dla Wrocławia złote medale Mistrzostw Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas, rozegrane 28 i 29 maja w Zduńskiej Woli.
Tytuły wicemistrzowskie zdobyli między innymi: Katarzyna Dugiel ( Polar Nutraxx) pokonana przez medalistkę olimpijską Natalię Czerwonkę i Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving) w M60b i Józef Misiak (Rycerze Rolanda) w 70b.

Czwarte i piąte miejsce w M30 zajęli Paweł Piróg (HBA) i Artur Gacek
Dzień później w jeździe parami złote medale zdobyli jeszcze Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny(Rawex) i Józef Misiak ze Stanisławem Paterką a srebrne między innymi Jacek Łuczkiewicz z Grzegorzem Kreinerem i Wielisław Szymański z Zygmuntem Pfeiferem. Brąz dla pary Zygmunt Krawczyk, Cezary Pyzikowski
Na zdjęciu Mistrzyni Polski na pierwszym treningu po mistrzostwach - w kultowym miejscu startu wrocławskich ustawek czyli .... przy cmentarzu w Pasikurowicach.

Pierwsze wrażenia Joanny Wołodźko:
Dzięki Zygmunt Krawczyk za pożyczenie roweru - dzięki Tobie pojechałam na czasowym Felcie z pełnym kołem!
Gratulacje dla organizatorów Mistrzostw Polski w jeździe na czas! Minusów nie znalazłam! Plusy: świetna lokalizacja, gładki asfalt, trasa ładna widokowo i z elementami technicznymi; mapa była opublikowana wcześniej – więc ją objechałam i dokładnie poznałam na wszelki wypadek, na jezdni były namalowane biało-czerwone strzałki, więc nie miałam wątpliwości którędy jechać, sędzia na nawrocie ruchem ręki wskazał mi gdzie zawrócić. Wielu fotografów na trasie (wykluczających ewentualne łamanie regulaminu). Uprzejmi sędziowie, brak kolejki do zapisów, rampa, lista startowa opublikowana przed zawodami, czipy, tablica z wyświetlaczem, szybko wywieszono wyniki pozwalające złożyć ewntualny protest. Dogodne miasteczko zawodów z elementami do siedzenia, łazienki, występy utalentowanych dzieciaków, scena dla dekorowanych z podium, dziewczyny –przepasane szarfami i w sukienkach – podające medale na poduszkach z wyszytym napisem Mistrzostwa Polski, koszulki z godłem, przepiękne medale (mam tylko jeden ładniejszy w kolekcji ...), wiceprezydent miasta obecny na całej dekoracji, oprawa muzyczna jak na Oskarach, uśmiechnięci organizatorzy i nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów. Porządek, parking w pobliżu...

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1077 Czytań · Drukuj
Kryterium w TrzebnicyPięć razy" w trupa" jakąś uliczką w Trzebnicy ( Konopnickiej, 300 metrów), żeby udowodnić, iż Trzebnica leży w górach a potem zjazd na pełnej prędkości i próby zmieszczenia się między krawężnikami. Odcinki bruku, aby udowodnić, że Trzebnica jest kolarsko wszechstronna. Tylko strefa kibica bardziej szydercza niż na Giro: Szurkowski, Jankiewicz, Charucki, Wrona, Brzeźny, Faltyn a najaktywniejsi to Robert Rasała i Zbyszek Fojtar. 22 maja - Niedzielne IV Kryterium w Trzebnicy czyli zaledwie 15 lub 25 kilometrów ale za to w bezwględnym beztlenie.
Na dłuższym dystansie zwyciężył, jak rok temu, Piotr Sułek( Boplight Świdnica) przed zawodnikami Lkk Wulkan CCC Marcinem Latoszkiem i Arkiem Tecławem. Szósty open był Jerzy Sikora reprezentujący w tym sezonie barwy Triathlon Club Wrocław. Wsród 44 kolarzy startujących na tym dystansie między innymi wrocławianie: Kacper Sowiński(14), Grzegorz Krężel ( 17), Grzegorz Fajkowski(20), Tomasz Wołodźko (24), Paweł Szczepkowski, Krzysztof Łańcucki, Daniel Aramowicz, Wojciech Krauze
Pierwsza trójka na krótkim dystansie to Marcin Kozłowski, Artur Gacek(Lkk Wulkan CCC) i Tomasz Sorbian )PM Rider)
Igor Kaźmierczak(PMRider)wygrał rywalizacje trzydziesto i czterdziestolatków przed Markiem Miazgą I Jarosławem Zygmątem ( Moto Jelcz) a Marek Lechowski (Eska Team) był najlepszym 50 -latkiem. W kategorii najstarszej wygrał Janusz Czaplicki (Rycerze Rolanda Maciejewski), który wyprzedził Zbigniewa Szczęsnego ( Rawex Energy Sawina).
Powracająca do wyścigów Katarzyna Dugiel(Nutraxx) pokonała Katarzynę Rzepecką i Cecylię Czartoryską(GVT) w rywalizacji kobiet open.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1127 Czytań · Drukuj
KLASYCZNIE DZIURAWY RADKÓW ALE... JEST FUN !
Wszyscy mówią o mega dziurach na Klasyku Radkowskim ale.... nikt nie narzeka. Aby wygrać 21 maja dystans giga na radkowskim supermaratonie należało jechać 6 godzin i 48 godzin. Dokonał tego Remigiusz Ornowski z Gdańska. Aby zająć 43 miejsce na tym dystansie trzeba było przebywać w bliskości roweru ponad 11 i pół godziny, jak wrocławianin Krzysztof Knaś. Swoja kategorię wygrał pewnie Krzysztof Łańcucki - 7h 25 minut a trzecie miejsce w M3 zajął inny wrocławianin - Tomasz Sawka.
Na mega zwyciężył Michał Bińczyk ze Starachowic przed Michałem Makowskim (Quest ACT)a rywalizacji kobiet Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Ireną Łańcucką(KKS Trzebnica). Czwarty open był Paweł Szczepkowski (RAWEX ENERGY SAVING) a piąty zawodnik GVT - Bartłomiej Buczek.
Zawodnicy GVT Zbigniew Gucwa i Bartek Pajor wygrali podwójnie dystans mini ale na kole siedzieli im już kolarze PM Rider. Trzecie i czwarte miejsca zajęli : Tomasz Sorbian i Michał Markowski Dogrywka wkrótce !!!
W pierwszej dwudziestce open jeszcze wrocławianie: Igor Kazimierczak (8), Łukasz Warżała (13) i Ryszard Rawski (14).

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1046 Czytań · Drukuj
Kevin Costner na czele peletonu. Bike Days we Wrocławiu
Pokazem filmu American Flyers. Kolarze. rozpoczyna się 19 maja w kinie Nowe Horyzonty we Wroclawiu festiwal filmów rowerowych Bike Days.
Dynamiczna akcja, zawrotne tempo i gorący romans w amerykańskim śnie. Becky, Sarah, Marcus i David w poszukiwaniu szczęścia na trasie „Piekła Zachodu”. Pasjonująca opowieść o kolarskiej rywalizacji i sile rodzinnych więzi w reżyserii Johna Badhama z Kevinem Costnerem w roli głównej. American Flyers to wyjątkowy przykład filmu drogi, w którym rower staje się symbolem wolności, a całość podana jest w towarzystwie pięknych krajobrazów i estetyce rodem z lat 80. Czy można sobie wyobrazić szosy równiejsze od amerykańskich, pustynnych autostrad i stromizny większe niż te w Górach Skalistych? Kolarski raj Nowego Świata w pełnej emocji opowieści na otwarcie festiwalu Bike Days. Specjalnie dla nas film zostanie wyświetlony na ściągniętej z Londynu, zapomnianej już dziś prawie taśmie 35mm.
Inne filmy i program festiwalu ........
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1050 Czytań · Drukuj
Miela wygrał połówkę w Głownie
Wrocławianin Damian Miela (PM Rider Team) zwyciężył 15 maja w Głownie na dystansie 1/2 Pro Kross Road Tour (51 km) pokonując o ponad 2 minuty Jerzego Bylickiego i Dominika Jarocińskiego, którzy finiszowali z 30 osobowej grupy (byli w niej między innymi Tomasz Sorbian – 13., Paweł Szlęk – 30. i Łukasz Warżała). Wsród kobiet na tym dystansie najlepsza była Justyna Kogut przed Małgorzatą Zimnicką i Agnieszką Śpicą (HBA). Szósta open (trzecia w kat K.20) była Oksana Krysiuk (GVT) a ósme miejsce przypadło Katarzynie Rzepeckiej (GVT)
Na dużym dystansie 110 km zwyciężył Danielo Chądzyńsk– i przed Wojciechem Ziółkowskim (mozi project), i Dominikiem Omiotkiem (Gatta Bike Team), i czwartym Adranem Jachem. Cała czwórka miała kiladziesiat sekund przewagi nad grupą, gdzie 12 był Marek Bonecki (Diversey), 13 - Arek Tecław (LKK Wulkan), 14. – Bogdan Banaszek, 16. – Cezary Zamana a 18. (trzeci w M50) Piotr Pawłowski (HBA) . W kolejnej grupie z Dariuszem Baranowskim przyjechał Grzegorz Krężel a kilka minut później Kacper Sowiński.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1163 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 62 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu