Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 04 Lipca 2020
PATRON MEDIALNY
statystyka
Aktualności
KLASYCZNIE DZIURAWY RADKÓW ALE... JEST FUN !
Wszyscy mówią o mega dziurach na Klasyku Radkowskim ale.... nikt nie narzeka. Aby wygrać 21 maja dystans giga na radkowskim supermaratonie należało jechać 6 godzin i 48 godzin. Dokonał tego Remigiusz Ornowski z Gdańska. Aby zająć 43 miejsce na tym dystansie trzeba było przebywać w bliskości roweru ponad 11 i pół godziny, jak wrocławianin Krzysztof Knaś. Swoja kategorię wygrał pewnie Krzysztof Łańcucki - 7h 25 minut a trzecie miejsce w M3 zajął inny wrocławianin - Tomasz Sawka.
Na mega zwyciężył Michał Bińczyk ze Starachowic przed Michałem Makowskim (Quest ACT)a rywalizacji kobiet Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Ireną Łańcucką(KKS Trzebnica). Czwarty open był Paweł Szczepkowski (RAWEX ENERGY SAVING) a piąty zawodnik GVT - Bartłomiej Buczek.
Zawodnicy GVT Zbigniew Gucwa i Bartek Pajor wygrali podwójnie dystans mini ale na kole siedzieli im już kolarze PM Rider. Trzecie i czwarte miejsca zajęli : Tomasz Sorbian i Michał Markowski Dogrywka wkrótce !!!
W pierwszej dwudziestce open jeszcze wrocławianie: Igor Kazimierczak (8), Łukasz Warżała (13) i Ryszard Rawski (14).

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2434 Czytań · Drukuj
Kevin Costner na czele peletonu. Bike Days we Wrocławiu
Pokazem filmu American Flyers. Kolarze. rozpoczyna się 19 maja w kinie Nowe Horyzonty we Wroclawiu festiwal filmów rowerowych Bike Days.
Dynamiczna akcja, zawrotne tempo i gorący romans w amerykańskim śnie. Becky, Sarah, Marcus i David w poszukiwaniu szczęścia na trasie „Piekła Zachodu”. Pasjonująca opowieść o kolarskiej rywalizacji i sile rodzinnych więzi w reżyserii Johna Badhama z Kevinem Costnerem w roli głównej. American Flyers to wyjątkowy przykład filmu drogi, w którym rower staje się symbolem wolności, a całość podana jest w towarzystwie pięknych krajobrazów i estetyce rodem z lat 80. Czy można sobie wyobrazić szosy równiejsze od amerykańskich, pustynnych autostrad i stromizny większe niż te w Górach Skalistych? Kolarski raj Nowego Świata w pełnej emocji opowieści na otwarcie festiwalu Bike Days. Specjalnie dla nas film zostanie wyświetlony na ściągniętej z Londynu, zapomnianej już dziś prawie taśmie 35mm.
Inne filmy i program festiwalu ........
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2441 Czytań · Drukuj
Miela wygrał połówkę w Głownie
Wrocławianin Damian Miela (PM Rider Team) zwyciężył 15 maja w Głownie na dystansie 1/2 Pro Kross Road Tour (51 km) pokonując o ponad 2 minuty Jerzego Bylickiego i Dominika Jarocińskiego, którzy finiszowali z 30 osobowej grupy (byli w niej między innymi Tomasz Sorbian – 13., Paweł Szlęk – 30. i Łukasz Warżała). Wsród kobiet na tym dystansie najlepsza była Justyna Kogut przed Małgorzatą Zimnicką i Agnieszką Śpicą (HBA). Szósta open (trzecia w kat K.20) była Oksana Krysiuk (GVT) a ósme miejsce przypadło Katarzynie Rzepeckiej (GVT)
Na dużym dystansie 110 km zwyciężył Danielo Chądzyńsk– i przed Wojciechem Ziółkowskim (mozi project), i Dominikiem Omiotkiem (Gatta Bike Team), i czwartym Adranem Jachem. Cała czwórka miała kiladziesiat sekund przewagi nad grupą, gdzie 12 był Marek Bonecki (Diversey), 13 - Arek Tecław (LKK Wulkan), 14. – Bogdan Banaszek, 16. – Cezary Zamana a 18. (trzeci w M50) Piotr Pawłowski (HBA) . W kolejnej grupie z Dariuszem Baranowskim przyjechał Grzegorz Krężel a kilka minut później Kacper Sowiński.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2537 Czytań · Drukuj
PM Rider Team – amatorska drużyna z pasją
PM Rider Team – grupa przyjaciół, których łączy jedno – kolarska pasja.

Pod patronatem sklepów i serwisu rowerowego PM Rider powstała nowa drużyna kolarska, która w roku 2016 będzie ścigać się zarówno w wyścigach szosowych i MTB.
W dziesięcioosobowym składzie przeważają miłośnicy gładkich nawierzchni i dużych prędkości, mniejsza część zespołu uwielbia górzyste bezdroża i błoto. Amatorskie ściganie na szosie, w przełajowych błotach, na górskich szlakach, downhillowych ściankach czy nawet gładkich deskach welodromów. Wszędzie tam gdzie prędkość, dzika radość wysiłku, pot i zmęczenie są kluczem do satysfakcji. Dziesiątka zawodników: Damian Miela, Tomasz Sorbian, Łukasz Warżała, Ania Michalak Warżała, Michał Markowski, Igor Kaźmierczak, Paweł Szlęk, Marcin Dragon, Przemysław Górak, Tomasz Jurek.
Różne doświadczenia, różne charaktery, ale jeden cel: ścigać się ze stale upływającym czasem. Wsparcie zapewnia Mateusz Łada i Monika Gacek wraz z zespołem ekspertów i serwisantów sklepów PM Rider we Wrocławiu. Dzięki nim, delicje kolarstwa – marki: Trek, Cannondale, BMC, Bontrager, Lapierre, Haibike czy KTM pozostają do dyspozycji teamu. W sezonie 2016 będzie można ich spotkać nie tylko na spalonych słońcem asfaltowych podjazdach, mokrych korzeniach maratonowych zjazdów ale również na tysiącach kilometrów treningów przejechanych bez względu na pogodę.
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2711 Czytań · Drukuj
ORZESZE - czasówka dla ponad 200 osób
ORZESZE - Road Maraton na czas
0 Komentarzy · 2418 Czytań · Drukuj
Diversey Team na belgijskich klasykach
Ronde van Haspengouw taką nazwę nosi belgijska etapówka, ktorą w pierwszych dniach maja pokonali zawodnicy Diversey Team w składzie: Tomasz Ostojicz, Marek Bonecki Michał Józkowicz, Grzegorz Bednarczyk, Arek Posmyk i w charakterze kierownika ekipy Grzegorz Rogoziński..
Wyścig składał się z czterech etapów. Pierwszy to blisko 110- cio km odcinek ze startu wspólnego. Drugi etap to drużynowa jazda na czas, rozgrywana na dystansie 14,5 km. Trzeci etap rozegrany tego samego dnia co czasówka to krótki, niespełna 70- cio km odcinek ze startu wspólnego. Na koniec organizatorzy zaserwowali zawodnikom ok. 80 km. Wszystkie etapy rozgrywane były w specyficznych warunkach. Belgia przywitała nas piękną słoneczną pogodą i temperaturami sięgającymi nawet 28 st. C. - Drogi, po których przyszło nam się ścigać to w głównej mierze pokryte betonowymi płytami wiejskie dukty - wspominają zawodnicy To tak jakby jeździć na rowerze po długich schodach. Do tego wszystkie etapy rozgrywane na pofałdowanych rundach z niezliczoną ilością zakrętów, zwężeń i progów zwalniających. Na starcie prawie 180 zawodników z Belgii, Holandii, Wlk. Brytanii, Włoch, Francji, Niemiec, a nawet egzotycznej Erytrei. Wśród nich my- Diversey Team. Wyścig rozgrywany był w formule open, ale trzon obsady stanowili raczej młodzi zawodnicy bez zawodowych kontraktów. Przyzwyczajeni do chłodnej, polskiej wiosny i gładkich krajowych asfaltów zostaliśmy wystawieni na poważną próbę.
Na pewno nie mogliśmy narzekać na opiekę ze strony organizatora. Nasz belgijski opiekun Filip dbał, by niczego nam nie zabrakło, włącznie z dopingiem na trasie. Pierwszego dnia dopadł nas pech. w kraksie leżeli Michał Józkowicz i Arek Posmyk ale..
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2422 Czytań · Drukuj
Gacek i Piróg wygrali z Kwiatkowskim w Toruniu
Ponad 1,5 tysiąca kolarzy wystartowało w niedzielę 8 maja w Toruniu wspólnie z byłym mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim. Obok mistrza na starcie na najdłuższym dystansie stanął jego kolega z grupy Sky, reprezentant i mistrz Polski, olimpijczyk z Londynu Michał Gołaś. Wraz z Kwiatkowskim na trasę wyruszyli również miedzy innymi trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk Dariusz Baranowski i wicemistrz Polski do lat 23, zawodnik profesjonalnej grupy CCC Sprandi Polkowice Adrian Kurek oraz zwycięzca TdP Cezary Zamana. W tym zacnym towarzystwie 19 open był Paweł Piróg (HUZAR BIKE ACADEMY) a 28 Artur Gacek (LKK Wulkan). W ogromnym peletonie przejechali jeszcze z HBA Damian Węglarz i Radosław Dudajek. Na krótszym dystansie wystartował też wrocławianin Andrzej Gucwa ( GVT Saj - Pol). a szósta w K1 była Oksana Krysiuk (GVT) Jesli kogoś pominąłem to kolarskie przepraszam. Można się dopisywać :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2412 Czytań · Drukuj
Bikemaraton już w górach


Słoneczna pogoda, uzdrowiskowa aura unosząca się nad miasteczkiem zawodów i tłumy kibiców oraz spacerowiczów idealnie wpisały się 7 maja w scenariusz Bike Maratonu w Polanicy. Na najdłuższym dystansie długo trwała walka o zwycięstwo, a czołowa kilkuosobowa grupa stopniowo powiększała przewagę nad rywalami. Najlepiej trudy dystansu GIGA - 72 km zniósł Michał Ficek (Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team/ Scott, Mysłowice), który na ostatnich kilometrach uciekł Przemysławowi Ebertowskiemu (King Oscar, Gniewino) i został bezapelacyjnym zwycięzcą wyścigu. Na trzecim miejscu dojechał Bartosz Janowski (Romet Racing Team, Kraków). Czwarty był Maciek Stanowicz (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM) , siódmy Piotr Berdzik(IM-Motion Kross Team) a dziewiąty i najlepszy w M3 Dariusz Poroś (MTB VOTUM ORBEA TEAM WROCŁAW). W pierwszej dwudziestce zameldowali się jeszcze między innymi Michał Antosz, Grzegorz Strychar i Marcin Piecuch.

W elicie kobiet pierwsze miejsce przypadło Anecie Imielskiej (Mitsubishi Materials MTB Team, Smolec), drugie Katarzynie Galewicz (Specialized, Libertów), a trzecie Bożenie Gomułce (Cyklistka.pl, Legnica).

Na MEGA pierwsze miejsce padło łupem Gracjana Krzemińskiego (Mitsubishi Materials MTB Team, Polanica - Zdrój), na drugim miejscu finiszował Piotr Kurczab (SGR Specialized, Ząbkowice Śląskie), znów minimalnie tracąc do rywala - tym razem tylko dwie sekundy. Trzeci był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized, Bardo Śl.). W czołowej grupie pojawiło się wielu zawodników ImMotion Kross Team: 4. Marcin Kawalec Mikołaj Jurkowlaniec i 15. Michał Rudel.

Rywalizację Pań wygrała Magdalena Wojtyła (IM-Motion Kross Team, Oborniki Śl.), przed Joanną Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team, Świdnica) i Moniką Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team, Wrocław. W K4 trzecia była wrocławianka Elwira Kuziel (Julia Świat Kryształu) a w K5 wygrała Anna Mazgaj (Twomark Sport Eska Team) przed zawodniczkami Sport Profit Cannondale Ewą Kurek i Iwony Jankowskiej

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2445 Czytań · Drukuj
Finisz na Ance


Cztery razy 15-procentowy podjazd oraz pięć razy Góra Św.Anny, a także kilka pasjonujących zjazdów (ponad 70 km/h) po zakrętach, które raczej "wydają" – i tak powstała znakomita 80-kilometrowa trasa III Klasyka Annogórskiego rozegranego 7 maja w Leśnicy.

Ze startu wspólnego, blisko 400 kolarzy polskich i czeskich, rozpoczęło rywalizację w górskiej klasyfikacji Roadmaratonu.

Z przewagą kilkunastu sekund nad 50 osobową grupą na szczycie Góry Św. Anny finiszowali Karol Kucięba przed Mateuszem Jegierem (Fiołka- Trans Pro Service Margo Team). Grupę przyprowadził trzeci zawodnik wyścigu Piotr Tomana (WLKS Krakus BBC Czaja). W czołowej 50-tce między innymi: 9 – Piotr Sułek(Boplight Atak Sport Team Świdnica), 13 – Artur Gacek, 18 open i 3 w kategorii - Mariusz Piasecki(Gatta Bike Team), 25 – Tomasz Kowalski (Boplight Atak Sport Team Świdnica) oraz 51 – Damian Miela(PM Rider Team).

54 open Tomasz Sorbian ( PM Rider) miał już 6 minut straty do zwycięzców a Paweł Bury i Adam Dobosz blisko kwadrans.

W rywalizacji na dystansie o rundę krótszym najszybszym kolarzem był wrocławianin "Bokser" Zygmunt Krawczyk, który na finiszu ścigał sie z Czechem Lubomirem Zemankiem (2K Bike Club Odry). Wsród kobiet zwyciężyła (3 open !!!) Czeszka Denisa Bartosowa, która o blisko 3 minuty pokonała Sylwię Obrzud (Bike Atelier Team) i o 6 minut Kamilę Biernat (Romet Racing Team). Druga w K3 (21 open) była Joanna Wołodźko (Eska Team), szóste i siódme miejsce w K1 (34 i 35 open) zajęły Oksana Krysiuk i Katarzyna Rzepecka. Szósta w K2 (41 open) była Agata Monasterska (Ciclismo Wroclaw).
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2441 Czytań · Drukuj
Żądło razy 10

Ajajajaj ! jak ten komputer dziwnie losuje te grupy w Supermaratonach !!!!

Kluczem do sukcesu w tegorocznym jubileuszowym X Żądle Szerszenia na dystansie 150 km było przebywanie jak najdłużej za plecami zwycięzcy Mikołaja Jurkowlańca (Im-motion Kross Team) i jego kolegi z zespołu Piotra Berdzika. Trzecie miejsce zajął Rafał Oleś(Interkol). Jurkowlaniec zwycięzył po raz drugi ale pierwszy raz jako mąż i ojciec :) Gratulujemy.
W pierwszej dziesiątce zawodów zameldował się jeszcze jeden zawodnik InMotion - 5 open Marcin "Muzyk" Wróbel. Aby osiagnąć przyzwoity wynik należało jeszcze sprawnie pokonywać odcinki brukowe i żwawo wspinać się na najostrzejszym podjeździe w okolicy Wrocławia (Prababka, 400m i 14 proc przewyższenia). Premie górską Prababka wygrał jak zawsze (już 5 razy) Piotr Górniak (Eska Team).
Miejsca wrocławian: 11 - Mirek Fitał, 12 - Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials Mtb Team), 13 - Rafał Skowroński (Rawex Energy Saving), 16 - Artur Gacek (Lkk Wulkan), 17 - Grzegorz Krężel (Sct Bow), 20 - Tomasz Maciaś (Eska Team), 21 - Wit Bensari (HBA), 24 - Grzegorz Strychar(Mitsubishi Materials Mtb Team).
Płaski jak stół 85 kilometrowy dystans mini to popis jazdy drużynowej Macieja i Roberta Wilkowieckich (GVT) z Pawłem Burym (Domator). Zawodnicy pokonali o blisko 2 minuty czwartego Damiana Mielę(Pm M Rider Team). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze wrocławianie: 7 - Dariusz Czarnecki, 8 - Arek Tecław, 9 - Piotr Rakiewicz (Lkk Wulkan). W drugiej dziesiątce Igor Kaźmierczak i Tomasz Sorbian (PM Rider), Łukasz Wagemann i Bartosz Pajor (GVT) oraz Jacek Łuczkiewicz (Rycerze Rolanda).
W rywalizacji kobiet zwyciężyła Olimpią Wojtyło (GT RAT) przed zawodniczkami Eska Team Krystyną Sabaj i Joanną Wołodźko

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 2910 Czytań · Drukuj
Strona 5 z 63 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu